Kotrbaty > Blog

Sálavé stropní panely s integrovaným LED osvětlením

Stropní sálavé panely s integrovaným LED osvětlením

Na přiložených fotografiích můžete vidět naše nedávné projekty, které přinesly moderní řešení pro osvětlení a vytápění do průmyslových prostor. Stropní sálavé panely s integrovaným LED osvětlením transformovaly tyto prostory a přinesly řadu výhod.

Efektivní vytápění pro průmyslové haly

V průmyslových halách je klíčové zajistit účinné a úsporné vytápění a sálavé panely jsou skvělým řešením. Zajistí příjemnou teplotu v prostorech, kde se pohybují zaměstnanci a díky sálání není nutné prostory vytápět na zbytečně vysoké teploty. Sálavé panely nejprve zahřívají plochy – podlahy, ponky, stroje a také osoby – teprve od nich se ohřívá okolní vzduch, který pak stoupá ke stropu.

LED osvětlení pro jasné a bezpečné prostory

LED světlo integrované do panelů přináší do těchto hal jas a bezpečnost. Dlouhá životnost a nízká spotřeba energie tak přinášejí značné úspory na provozních nákladech.

Toto řešení je velmi vhodné i pro obchody a dílny

V obchodech a v dílnách je důležité využít každý prostor, hlavně u stěn. Sálavé panely můžete namontovat nad uličkami nebo pracovními plochami a zdi tak zůstanou volné pro regály, skříně nebo třeba chladící boxy.

#KSP LED PREMIUM

Sálavé stropní panely s LED osvětlením

Případová realizace firmy Kotrbatý V.M.Z. spol. s r.o. pro společnost New Visit s.r.o.

ZADÁNÍ INVESTORA: Pro nový showroom zahradního centra v Hradci Králové umístěný do rekonstruovaných prostor v areálu firmy INPOZ hledal zákazník nový způsob vytápění, který by designově ladil s prezentací prémiových produktů zahradního centra. Radiátory byly zamítnuty z důvodu požadavku na maximální využití všech stěn showroomu pro prezentaci výrobků a stropní teplovodní sálavé vytápění tak plně vyhovovalo zadání zákazníka. V kombinaci s liniovým LED osvětlením systému KSP to go šlo o rychlou volbu.

ŘEŠENÍ: V showroomu byly navrženy čtyři teplovodní sálavé pásy Kotrbatý KSP KIT o délce 21m a šířkách 330 a 720mm. Panely byly zavěšeny rovnoměrně ve výšce 3m pro rovnoměrné pokrytí plochy prodejny teplem a světlem. Současně se showroomem byly panely osazeny i do prostoru servisního centra. Topná soustava byla napojena na centrální zdroj tepla pomocí tlakově závislé předávací stanice s měřením tepla.

HODNOCENÍ ZÁKAZNÍKA: Hlavní předností systému sálavého stropního vytápění je jednoduchý design zapadající do konceptu zahradního centra a minimální omezení využití plochy showroomu, tj. všechny stěny jsou k dispozici pro prezentaci výrobků. Provozní zkušenosti jsou zatím krátké, tj. zatím necelá jedna topná sezona, ve které z větší části byla finalizována rekonstrukce a instalace showroomu. Nicméně vytápění a tepelný komfort v showroomu byl dostatečný přičemž pro reálný provoz bude ještě systém zregulován a nastaven časový program vytápění, tak aby docházelo k co nejvyšším úsporám.

#KIT #LED STANDARD

Digestoře Inductair do profesionálních kuchyní

Digestoře do profesionálních kuchyní
Digestoře do profesionálních kuchyní
Indukční digestoře INDUCTair® jsou zařízení určená k odvodu páry, kouře a zápachu z vaření nejčastěji v profesionálních kuchyních. Vyrábíme ale také digestoře do moderních ostrůvkových kuchyní v domácnostech.

Digestoře pro profesionální kuchyně jsou klíčové pro čisté a zdravé pracovní prostředí. Jsou navrženy pro vysokou kapacitu a náročné podmínky, disponují proto velmi výkonným motorem a pokročilými filtry. Odstraňují páry, mastnotu a nepříjemné pachy, minimalizují riziko požárů a zlepšují hygienu. Jako ideální digestoř pro profesionální restaurační zařízení se dlouhodobě ukazuje digestoř s indukční technologií.

Indukční digestoře kombinují technologicky efektivní a úsporné odsávání s nízkou hlučností. Díky pokročilým systémům vzduchových trysek a filtrů dokáží účinně odstraňovat škodlivé částice a zajišťují ideální pracovní prostředí. S energeticky efektivním provozem a snadnou údržbou jsou indukční digestoře skvělou volbou pro profesionální kuchyně. Kombinace výkonu, účinnosti a pohodlí přispívá k optimálnímu fungování a bezpečnosti.

Podtlakový indukční zákryt byl patentován a poprvé uveden do provozu v roce 1987 ve Švýcarsku pod označením INDUCTair®, dnes digestoře INDUCTair vyrábí a dodává česká společnost Kotrbatý V.M.Z. spol. s r.o. z Pelhřimova.

#INDUCTAIR

Přednosti stropních panelů Kotrbatý

Stropní sálavé panely | Vytápění truhláren

Stropní vytápění sálavými panely je způsob vytápění, kdy se teplo šíří pomocí sálání od zahřátých panelů umístěných pod stropem vytápěného prostoru. Stropní vytápění má tu výhodu, že rovnoměrně rozloží teplo po celé místnosti a eliminuje tím teplá a studená místa.

1. Rychlejší a lepší přenos tepla díky použití hliníku

 • Sálavá plocha panelu je vyrobena z ušlechtilého materiálu hliníku se 4x vyšší tepelnou vodivostí proti běžným ocelovým panelům čímž dosahují rychlejší reakce a lepšího přenosu tepla.
 • Nízká váha a dlouhá životnost panelu díky použití lehkého hliníku bez rizika koroze.
 • Ocelové trubky jsou do panelů pevně vlisovány a ukotveny vrchním hliníkovým pásem, který ideálně přenáší teplo do plochy panelu a současně zvyšuje tuhost panelu.

2. Nižší náklady na provoz a instalaci

 • Nižší tlakové ztráty dovolí použít menší čerpadlo a snižují náklady na provoz díky použití trubek o průměru 28mm (KSP a KSP to go) nebo 18mm (KSP KIT).
 • Použití delších pásů díky nízkým tlakovým ztrátám umožnuje optimalizovat návrh a tím i náklady, např. snížením množství regulačních prvků a potrubí.

3. Úspora montážních nákladů

 • Z výroby jsou panely připraveny k okamžité montáži a není třeba na stavbě panel kompletovat, vkládat izolaci a boční lišty!
 • V panelech je již vložená tepelná izolace a konce trubek jsou odhraněny pro rychlé použití lisovacích spojek bez rizika poškození vnitřního těsnícího O-kroužku.
 • Lehký hliníkový panel umožňuje použití menšího množství závěsných bodů.
 • Dodávány jsou kompletní závěsné sady pro různé typy zavěšení dle potřeb stavby.

4. Design

 • Panely jsou bez viditelného spojení. Spoje panelů jsou již ve standardu zakryty krycím plechem s rychlou montáží. U verze KSP a KSP to go jsou dodávány i kryty registrů.
 • Možnost integrace moderních LED světel v několika variantách šetří náklady na instalaci elektro a umožňuje topit a svít v místech, kde je potřeba.

5. Technická podpora a servis

 • Český výrobce, který nabízí komplexní služby, počínaje technickým návrhem řešení, projektovou dokumentací, technickou podporou na stavbě a v neposlední řadě navazujícím servisem.
 • Ke každé zakázce obdržíte kompletní dokumentaci včetně detailního montážního výkresu.

6. Záruka

 • Standardní záruka 10 let na sálavé panely. Sálavé panely KOTRBATÝ KSP obdržely nejvyšší certifikát kvality DIN Geprüft/KEYMARK.

#KSP